Меню
Остання редакція: 09 липня 2019

Садово-паркове господарство

      Ця спеціальність є однією з найбільш затребуваних у всіх регіонах України, в містах, селищах, селах.


      Інженери садово-паркового господарства отримують комплексну підготовку з питань проектування всіх типів насаджень, догляду за ними на основі детального вивчення біології декоративних рослин, реконструкції і реставрації старовинних і сучасних садово-паркових об'єктів, декоративного садівництва.

      Студенти вивчають історію світового садово-паркового мистецтва, квітникарство відкритого і закритого ґрунту, дендропроектування, ландшафтну архітектуру, топіарне мистецтво, вертикальне озеленення, садово-паркове будівництво, озеленення населених пунктів, основи аранжування і композиції.

      На факультеті готують фахівців, що знаються не лише на спеціальних предметах, але й володіють знаннями з ґрунтознавства, агрохімії, захисту декоративних рослин від шкідників і хвороб, засобів механізації садово-паркового господарства, що дозволяє бути їм конкурентоспроможними на ринку праці. До освітньої програми входять також основи фітодизайну і флородизайну з виконанням творчих завдань.

      У сучасних містах з безліччю промислових підприємств, розвиненою мережею міського транспорту, щільною забудовою неминуче створюються умови, що несприятливо впливають на здоров'я людини. Міський шум дратує нервову систему людини і стомлює її. Основний засіб оздоровлення мікроклімату міст – широкий розвиток системи зелених насаджень. Сади, сквери, бульвари, парки – краще місце для відпочинку населення міст і селищ.

     Неоціниму роль рослини грають і архітектурі міста. Декоративні властивості їх – різноманітність форм, кольорів і фактури – відкривають щонайширші можливості для творчості ландшафтних дизайнерів.

     Озеленення сучасних міст в світі давно вже втратило суто прикладне і утилітарне значення. На сьогоднішній день ландшафтний дизайн грає домінуючу роль в системі містобудування. Метою ландшафтного дизайну є організація гармонійного з естетичної і екологічної точки зору простору. А вже цій головній меті підкоряється весь комплекс містобудівних завдань.

      Інженер садово-паркового господарства – не просто кваліфікований садівник і інженер, але і художник, дизайнер, архітектор. Це людина із загостреним почуттям прекрасного, здатного знаходити нові, оригінальні ідеї і успішно втілювати їх у життя.

 


      Багато хто помилково вважає, що вирощувати рослини і створювати з їх допомогою сади і парки – справа не хитра. Це глибока помилка! Організація і ведення садово-паркового господарства вимагає дуже серйозної і широкої професійної підготовки. Тут виявляються необхідними знання, як фундаментальних природничих наук, так і прикладних – аграрних і технічних.

       Фахівці в галузі садово-паркового господарства працюють в державних і приватних ботанічних садах,  паркових комплексах, розсадниках, спеціалізованих агрофірмах, садових центрах та інших організаціях:

       - ландшафтними дизайнерами:

        - інженерами;

        - агрономами зеленого будівництва.

      Крім того, значна частина фахівців з садово-паркового господарства успішно займаються власним бізнесом в цій сфері.

      Випускники за спеціальністю отримують гарантоване працевлаштування в галузях:  зеленого будівництва,  ландшафтне озеленення міських територій,  створення ботанічних садів,  озеленення промислових територій,  озеленення рекреаційних територій,  озеленення земель що рекультивуються,  створення та реконструкція дендропарків,  озеленення спортивних комплексів,  промислове квітникарство,  фітодизайн та оздоблення інтер'єрів.


      Зроби красивішим і багатшим своє життя і життя всіх! Ти перетвориш кам'яні джунглі мегаполісів на квітучі сади, сірі дачні садиби на казкові палаци, подаруєш містам яскраві клумби, жінкам — найкращі букети квітів, колегам — оздоблені офіси і оселі, разом ми створимо нові лісові масиви, нові сади, парки та зони відпочинку!