Меню
Остання редакція: 09 липня 2019

Геодезія та землеустрій

      У контексті проведення земельної реформи на ринку праці різко зріс попит на сертифікованих інженерів-землевпорядників та інженерів-геодезистів. Тому у студентів, які навчаються на спеціальності "Геодезія та землеустрій" Уманського національного університету садівництва привабливі перспективи у плані працевлаштування після отримання диплому.

      Будь-яка дія із землею вимагає належного оформлення, виконання великого обсягу різних робіт, починаючи від вимірювання земельних ділянок, розробки технічної і проектної документації та відповідного правового оформлення. А це все повинні робити кваліфіковані спеціалісти, які,відповідно, мають бути в достатній кількості.

     З 1 січня 2013 року набув чинності Закон України “Про Державний земельний кадастр”, який є однією з умов зняття мораторію на відчуження земель сільськогосподарського призначення. А відтак регулювання земельних відносин на ринкових засадах у новому правовому полі, орієнтованому на гармонійний, збалансований, безконфліктний розвиток землекористування, вимагає якісної підготовки висококваліфікованих землевпорядників і геодезистів, які здатні ефективно використовувати сучасне обладнання, нові геоінформаційні системи та технології.

      Випускники спеціальності «Геодезія та землеустрій» можуть реалізувати себе в професіях землевпорядника та фахівця з геоінформаційних систем і технологій.


   Землевпорядник — це фахівець, який володіє знаннями про земельне право, земельний кадастр, землевпорядкування та управління земельними ресурсами, має відповідну освіту та належну кваліфікацію.

      Професія геодезиста і землевпорядника передбачає глибоке розуміння процесів, які відбуваються в природі. 


      Фахівець із геоінформаційних систем і технологій може залучатися до різних видів виробничої діяльності. Він розробляє необхідне програмне забезпечення, здійснює аналіз проектування та програмування готових систем, вивчає потреби та проблеми користувачів, здійснює пошук оптимальних рішень; займається розробкою, виготовленням та постачанням програм. Такий спеціаліст здатний розробляти проекти в галузі природничих та технічних наук, вирішувати фундаментальні та прикладні задачі у сфері геопросторових даних і технологій.

    

    Спеціалісти з геоінформаційних систем і технологій працюють в органах державного управління територіями, в організаціях і фірмах із землеустрою, в проектно-дослідницьких організаціях; у виконавчих і планувальних організаціях, в експлуатаційних і проектних будівельних організаціях.

     Робота фахівця з геодезії та землеустрою потребує вміння приймати виважені рішення, спілкуватися із людьми, а також вимагає уважності, чіткості і відповідальності. Щоб стати успішним фахівцем у цій галузі, необхідно бути наполегливим, впевненим у собі, активним, мати добре розвинену інтуїцію і разом з тим вміти логічно мислити.

    Фахівці з геодезії та землеустрою можуть працювати:

    - в обласних, районних та міських управліннях Держгеокадастру; бюро технічної інвентаризації; відділах архітектури та містобудування; агентствах з оцінки нерухомості; відділах фонду держмайна, обласних та районних відділах юстиції; сільських, селищних, міських, районних радах та об’єднаних територіальних громадах; держадміністраціях та їх підрозділах; податкових підрозділах державної фіскальної служби;

    - в органах державного управління територіями, в організаціях і фірмах із землеустрою, в проектно-дослідницьких організаціях; у виконавчих і планувальних організаціях, в експлуатаційних і проектних будівельних організаціях (інженери-системотехніки; консультанти з маркетингу на ринку землі; співробітники земельного відділу держадміністрації; співробітники бюро технічної інвентаризації) та в науково-дослідних інститутах (інженери і керівники науково-дослідних груп).