Меню

Освіта людей з особливими потребами (інклюзивне навчання)

    Особа з особливими освітніми потребами - особа, яка потребує додаткової постійної чи тимчасової підтримки в освітньому процесі з метою забезпечення її права на освіту (пункт 20 частини першої статті 1 Закону України "Про освіту" (далі - Закон).

Інклюзія без ілюзій: приклади впровадження інклюзивної освіти на Полтавщині  / Україна і ЄС: з кордонами і без

    Інклюзивне навчання - система освітніх послуг, гарантованих державою, що базується на принципах недискримінації, врахування багатоманітності людини, ефективного залучення та включення до освітнього процесу всіх його учасників (пункт 12 частини першої статті 1 Закону).

    Інклюзивне освітнє середовище - сукупність умов, способів і засобів їх реалізації для спільного навчання, виховання та розвитку здобувачів освіти з урахуванням їхніх потреб та можливостей (пункт 13 частини першої статті 1 Закону).

    Заклади освіти за потреби утворюють інклюзивні та/або спеціальні групи і класи для навчання осіб з особливими освітніми потребами. У разі звернення особи з особливими освітніми потребами або її батьків така група або клас утворюється в обов’язковому порядку (частина друга статті 20 Закону).

    Заклади освіти зі спеціальними та інклюзивними групами і класами створюють умови для навчання осіб з особливими освітніми потребами відповідно до індивідуальної програми розвитку та з урахуванням їхніх індивідуальних потреб і можливостей.

Останні новини

Передумова опрацювання архівів Уманського НУС стосовно історії викладання землевпорядно-геодезичних дисциплін Читати повністю
22.01.2025

Передумова опрацювання архівів Уманського НУС стосовно історії викладання землевпорядно-геодезичних дисциплін

Днями викладачі кафедри геодезії, картографії і кадастру успішно пройшли відеокурс «Збережи свою ідентичність» від громадської організації «Українська античність». В ході опрацювання зазначеного курсу вони отримали теоретичні знання і практичні навики, необхідні для проведення повноцінної розвідки стосовно історії викладання в університеті землевпорядно-геодезичних дисциплін.

Читати повністю

Підвищення кваліфікації на платформі EdEra Читати повністю
21.01.2025

Підвищення кваліфікації на платформі EdEra

Доцент кафедри геодезії, картографії і кадастру Уманського НУС Петро БОРОВИК успішно пройшов підвищення кваліфікації на платформі масових відкритих онлайн-курсів EdEra, опрацювавши при цьому курс «Корупція-off: як боротися з корупційними ризиками у вищій освіті».

Читати повністю

Підвищення  кваліфікації  на  платформі  Prometheus Читати повністю
19.01.2025

Підвищення кваліфікації на платформі Prometheus

Доцент кафедри геодезії, картографії і кадастру Уманського НУС Петро БОРОВИК успішно пройшов підвищення кваліфікації на платформі масових відкритих онлайн-курсів Prometheus, опрацювавши при цьому курси «Академічна доброчесність: онлайн-курс для викладачів» а також «Медіаграмотність для освітян».

Читати повністю

Викладачі та працівники факультету лісового і садово-паркового господарства Уманського НУС вчергове долучились до плетіння маскувальних сіток Читати повністю
18.01.2025

Викладачі та працівники факультету лісового і садово-паркового господарства Уманського НУС вчергове долучились до плетіння маскувальних сіток

З кінця грудня 2024 року викладачі та працівники факультету лісового і садово-паркового господарства Уманського НУС вчергове долучились до плетіння маскувальних сіток для потреб ЗСУ.

Читати повністю

Всі новини