Меню
Остання редакція: 25 жовтня 2024

Найкращі лісівники навчаються в Уманському НУС!

     Любов до лісу та лісового господарства мені прищепили батьки. Я з дитинства бігав на роботу до тата, Григорія Івановича, який ще з того часу працює майстром лісу в Брацлавському лісництві Тульчинського лісгоспу. Саме з татом я садив перші свої ясени, дуби і липки, підгодовував взимку мешканців лісу, гуляв лісовими полянами, збирав гриби і ягоди та навесні топтав духмяний ряст. Дідусь, Іван Федорович, також все життя любив ліс та будував, працюючи будівельником, окремі будівлі Брацлавського лісництва. Проте стати лісівником йому так і не довелось…

     Спокій і тиша лісу завжди подобались мені та навіювали мрії про майбутнє, звичайно ж, тісно пов’язане з лісом та лісовим господарством. Саме тому, по закінченню школи я, за порадою тата та зважаючи на настанови дідуся, вступив до Уманського національного університету садівництва, обравши, при цьому, звичайно ж, фах лісівника. Тато в молодості хотів вступити саме до цього славетного закладу вищої освіти, але, в той час, нажаль, фахівців з лісового господарства в ньому не готували.

     Мабуть тому він завжди з інтересом слухав мої розповіді про місто Умань, про Уманський НУС, про захоплюючі лекції та практичні заняття, які часто проводились або ж в лісі, або ж в парку Софіївка…

     Провчившись два курси в Уманському НУС, вернувшись на практику в рідне Брацлавське лісництво, я зрозумів, що не зважаючи не нетривалий період навчання (лише два курси), я вже багато чого знаю і вмію, адже на кафедрі лісового господарства та факультеті лісового і садово-паркового господарства Уманського НУС мене та моїх колег – студентів навчали багатьом речам, які справді потрібні лісівникам, якими фахівці з лісового господарства постійно займаються в їх практичній діяльності.

     Крім того, навчаючись в університеті, я захопився футболом, секція якого функціонує на факультеті, а також науковими дослідженням з обраної спеціальності, опублікувавши під керівництвом досвідчених викладачів-лісівників кілька наукових публікацій.

     Загалом, не можу не зауважити, що я вірно обрав факультет лісового та садово-паркового господарства Уманського національного університету садівництва, вступивши до цього закладу за омріяною з дитинства спеціальністю 205 Лісове господарство. Саме тут навчають не лише теорії за обраним фахом, але й прищеплюють здобувачам освіти практичні навики в сфері лісорозведення, збереження лісів та догляду за мешканцями лісу. Тут стимулюють наукову роботу студентів та розвивають студентський спорт. Тут справді люблять, шанують та поважають не лише природу та ліси, але й старанних і допитливих студентів.

     Тож запрошую всіх юнаків і дівчат, яким подобається фах лісівника і, загалом, лісове господарство, вступати на факультет лісового і садово-паркового господарства Уманського національного університету садівництва, обравши, при цьому спеціальність 205 Лісове господарство!

Олександр РИЛЬСЬКИЙ,

студент 31-лг групи спеціальності 205 Лісове господарство факультету лісового і садово-паркового господарства Уманського НУС