Чергова зустріч студентів-першокурсників факультету лісового і садово-паркового господарства Уманського НУС з практичним психологом
Днями студенти-першокурсники факультету лісового і садово-паркового господарства Уманського НУС в черговий раз зустрічались з практичним психологом університету Валентиною МАЗУРЕНКО. Зустріч було організовано деканатом факультету та присвячено формуванню психологічної компетентності студентів, а також проведенню діагностики психологічного стану та стресостійкості здобувачів освіти.
На зустрічі Валентина Дмитрівна зазначила, що нині ми живемо у високому перманентному стресі – він то більший, то менший, залежно від подій. Тому маємо приділяти особливу увагу своєму психічному стану, відпочинку та поповненню ресурсів. Мають бути хороші сон, харчування, треба пити багато рідини, чергувати напруження й розслаблення (попрацювали – відпочиваємо, а не “працюємо, поки не впадемо”). Це зараз важливіше, ніж у звичайному мирному житті. Чим складніші обставини, тим більше уваги мусимо приділяти відпочинку та напрацюванню ресурсу.
Психолог розповіла, що є три поширених варіанти розвитку подій під час небезпеки чи стресу: боротьба, завмирання або втеча. Мобілізаційна енергія витрачається на те, щоби битися або тікати. За якийсь час рівень стресу зменшується й повертається до норми внаслідок якоїсь дії, а не пасивності.
Валентна Дмитрівна зазначила, що завмирання по іншому називають травматичними щипцями. Тут ідеться про можливість виникнення психологічної травми. Коли є травматична подія, реакції страху, розпачу, збудження, болю, фізіологічних стресових реакцій і немає можливостей для втечі та боротьби, виникає відчуття безпорадності, безсилля, замороженість.
На зустрічі було також проведено діагностичні тестування студентів 1 курсу з метою визначення рівня стресу, тривожності та загальної діагностики психологічного стану здобувачів освіти. Увага приділялася розумінню цінності збереження рівноваги в цей буремний час та спробували на практиці доступну і просту у виконанні техніку для самодопомоги.
Тож дякуємо Валентині Дмитрівні за цікаву і корисну зустріч. Висловлюємо сподівання, що подібні заходи будуть проводитись в подальшому.
Едуард ШИЛО,
студент бакалаврату спеціальності 205 «Лісове господарство»
факультету лісового і садово-паркового господарства Уманського НУС
(від імені та за дорученням студентів, присутніх на заході)