Остання редакція: 18 травня 2018

МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ВИШИВАНКИ

18 травня українці святкують міжнародний день вишиванкиВсесвітній день вишиванки відзначається щороку з 2006 року у третій четвер травня. День вишиванки не має ніякого політичного підгрунтя, воно покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу. Вже за кілька років свято розрослося до всеукраїнського рівня, до нього почала долучатися українська діаспора по всьому світу, а також прихильники України. Свято вишиванки закликає кожного українця до абсолютно простого – одягнути вишиванку і піти в ній на роботу, навчання чи в гості. Такі дії мають глибокий контекст, адже йдеться про вираження своєї національної та громадянської позиції, культурну освіченість та духовну свідомість.

Вишиванка вважається оберегом від всього лихого, вона є символом краси та міцного здоров’я, а також щасливої долі. Долучились до свята вишиванки студенти і науково-педагогічні працівники факультету лісового і садово-паркового господарства Уманського НУСПриємно є усвідомлювати, що кожен з нас є частинкою української нації, яка має тисячолітню історію.